Co to jest?

Oprawę zeszytową stosuje się głównie w instrukcjach, katalogach reklamowych i gazetkach. W produkcie tym okładka jest połączona z arkuszami wkładu wspólnym szyciem (za pomocą metalowych zszywek umieszczonych w grzbiecie).

Ilość stron bookletu powinna być podzielna przez 4 (na 1 arkusz mieści się właśnie 4 strony). W związku z tym wkład powinien mieć 4, 8, 12, 16 i tak dalej. Maksymalna ilość stron w oprawie zeszytowej wykonywanej w naszej drukarni to 200 (przy papierze offset 80g). Jednak dla broszur zawierających więcej niż 60 stron rekomendujemy oprawę miękką klejoną.

 
Format

W naszej drukarni najekonomiczniej jest wykonywać broszury w formacie A4 (210x297) lub A5 (148x210). Oczywiście można te wymiary dowolnie zmieniać, dlatego w przypadku zainteresowania prosimy o kontakt z naszymi konsultantami.

 
Podłoża

Zwyczajowo w instrukcjach stoduje sę jedno podłoże na wkład i okładkę. W katalogach reklamowych warto jest jednak zadabać o jakość i trwałość okładki, dlatego zalecamy zastosować na okładkę papier o większej gramaturze (np. na wkład kreda 150g, a na okładkę kreda 200g). Dodatkowo okładkę można zabezpieczyć lakierem lub folią.

Cena

Booklety wykonujemy w technologii cyfrowej i offsetowej. Minimalna ilość broszur na offset to 500 szt.

Cena wykonania produktu uzależniona będzie od wielu czyników, dlatego podczas zapytania nie zapomnij podać:

 1. Format pracy netto (np: 210x297 mm)
 2. Nakład (dla nakładów 500 i więcej proponujemy druk offsetowy)
 3. Czas realizacji (przy krótkich terminach realizacji stosujemy druk cyfrowy, realizacja w zależności od nakładu w 2-5 dni roboczych)
 4. Okładka
  • Papier na okładkę (zazwyczaj papier o większej gramaturze niż na wkład)
  • Rodzaj druku okładki (druk kolorowy czy czarno-biały, jednostronny czy dwustronny)
  • Uszlachetnienie okładki (np. folia błysk/mat jednostronnie/dwustronnie, lakier UV, lakier offsetowy)
 5. Wkład
  • Ilość stron wkładu (ilość stron musi być podzielna przez 4)
  • Papier na wkład
 6. Ilość zszywek (zwyczajowo 2, możemy jednak zszyć nawet 6-cioma zszywkami)

 

Go to top